آموزش فرآیند کاویفرآیند کاویکلیات فرآیند کاوی

اینترنت رویداد Internet of Events(IoE) و ارتباط ان با فرآیند کاوی

همانطور که توی مطلب قبلی گفتیم، فرایند کاوی اطلاعات مرتبط با Event (رویداد) رو پردازش میکنه تا الگوهای مفید و کاربردی در مورد فرآیند ها رو استخراج کنه.
اهمیت رویدادها در سازمان ها، کسب و کارها و زندگی شخصی و اجتماعی افراد به گونه ای است که مفهومی به اسم اینترنت رویداد ایجاد شده است. اینترنت رویداد در واقع دربر دارنده هر گونه رویدادی است که در دنیای دیجیتال رخ می دهد و اطلاعات آن قابل دسترس است.
اینترنت رویداد خودش از چهار زیر مجموعه تشکیل شده که در شکل زیر نمایش داده شده است

10-17-2016-08-11-52-%d8%a8-%d8%b8

  • اینترنت محتوی Internet of Content (IoC),: اینترنت محتوی در واقع اطلاعاتی است که توسط انسان در مورد یک موضوع خاص ایجاد می‌گردد. IoC شامل صفحات وب، مقالات، دانش نامه‌ها مانند wikipedia، ویدیوها (مانند سایت یوتیوب)، کتاب‌های الکترونیکی و …. می‌شود
  • اینترنت افراد Internet of People (IoP): شامل همه داده‌های مرتبط با تعاملات اجتماعی افراد است. IoP شامل اطلاعات ایمیل‌ها، اطلاعات کاربران Facebook  و  Twitter و LinkedIn و … می‌شود.
  • اینترنت اشیاء Internet of Things (IoT): اینترنت اشیاء شامل هر شی فیزیکی است که به شبکه متصل باشد. این اشیاء، یک شماره شناسایی یکتا (unique id) دارند و همچنین یک خط ارتباطی برای وصل شدن به اینترنت دارند.
  • اینترنت موقعیت Internet of Locations (IoL): اینترنت موقعیت شامل تمامی اطلاعات مربوط به حوزه جغرافیایی می‌باشد. این اطلاعات معمولاً از طریق ابزارهای موبایل (مانند گوشی‌های هوشمند) جمع آوری می‌شود.

 

فرآیند کاوی با کمک اطلاعات Event ها در بستر اینترنت رویداد می‌تواند

  1. گلوگاه‌ها را در فرآیندها شناسایی کند
  2. مشکلاتی که در انجام یک فرآیند روی خواهد داد را پیش بینی کند
  3. تخلفات انجام شده در یک فرآیند را ثبت و پیگیری کند
  4. پیشنهاداتی را برای بهبود فرآیندها ارائه دهد
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن